Собака-робот Unitree Go1 виглядає досить чудово, коштує всього 2700 доларів США.

Амека - майбутнє обличчя робототехніки
Амека — майбутнє обличчя робототехніки
15 августа, 2022
Секс-ляльки
Секс-ляльки нового покоління
20 августа, 2022

Собака-робот Unitree Go1 виглядає досить чудово, коштує всього 2700 доларів США.

У 2017 році ми вперше писали про китайський стартап Unitree Robotics, який ставив за мету «зробити лапких роботів такими ж популярними та доступними, як смартфони та дрони». Порівняно з вартістю інших чотириногих роботів (наприклад, Spot від Boston Dynamics за 74 000 доларів США), чотирилапі Unitree дуже доступні, оскільки їхній A1 коштував менше 10 000 доларів, коли він став доступним у 2020 році. Це не зовсім досягло рівня побутової електроніки, яким є Unitree. прагнучи, але вони щойно стали набагато ближчими: тепер доступний Unitree Go1, цілком пристойний на вигляд невеликий чотирилапий, який може бути вашим за неймовірно низькі 2700 доларів.

Непогано, правда? Швидка, красива хода, міцна та чудова комбінація автономного слідування людиною та уникнення перешкод. Як і до будь-якого відео про продукт, важливо сприймати все, що ви тут бачите, з певною часткою солі, але, виходячи з послужного списку Unitree, у нас немає особливих причин підозрювати, що у відео є багато шахрайства.

Існує три версії Go1: базова модель Go1 Air за 2700 доларів, Go1 за 3500 доларів і Go1 Edu за 8500 доларів. Схоже, що це свого роду модель ціноутворення «Златовласка», де більшість людей, швидше за все, віддадуть перевагу середній версії Go1, яка включає кращі датчики та обчислення, а також на 50% довший час автономної роботи та додаткову швидкість м/с (до 3,5). м/с) за помірну надбавку до вартості. Найкраща модель Edu пропонує обчислення вищого класу, на 2 кг більше корисного навантаження (до 5 кг), а також датчики сили стопи, лідар, інтерфейс апаратного розширення та доступ до API. Детальніші специфікації наведено тут, хоча якщо ви справді зацікавлені в детальних специфікаціях робота, те, що ви зараз знайдете на веб-сайті Unitree, напевно, дещо розчарує.

Ми зв’язалися з Unitree, щоб запитати їх про деякі специфікації, які безпосередньо не вказано на веб-сайті. Тривалість роботи батареї є великим питанням. Відео, схоже, свідчить про те, що Go1 здатний пробігти 20 хвилин підтюпцем на три кілометри, а потім зробити покупки за продуктами та пікнік, уникаючи перешкод і слідуючи за людьми, а іноді з корисним навантаженням. Якщо все це без будь-яких замін батареї, це досить добре. Нам також цікаво, що саме таке «Суперсенсорна система», які види відстеження, уникнення перешкод і навички створення карт має Go1, і які саме можливості вам знадобляться для вишуканіших (і дорожчих) версій. Go1, щоб насолоджуватися.

Але, чесно кажучи, ми не впевнені, що Unitree реально може сказати нам про Go1, коли ми б сказали: «Хм, гаразд, можливо, це все-таки не така вже й велика угода». Звичайно, справжнє випробування буде, коли деякі люди, які не є членами Unitree, візьмуть у руки Go1, щоб побачити, на що він насправді здатний, але навіть за 3500 доларів США за модель середнього класу це виглядає як вражаюче економічний маленький робот.

Оновлення: ми зв’язалися з Unitree для отримання додаткової інформації, і вони також оновили веб-сайт Go1, щоб включити наступне:

  • Час автономної роботи робота під час бігу становить близько 1 години
  • Важить 12 кг
  • Super Sensory System включає п'ять ширококутних стереокамер глибини, гіперзвукові датчики відстані та інтегровану систему обробки даних.
  • Він працює на 16-ядерному ЦП і графічному процесорі 1,5 тфлоп

Ми також запитали Ван Сінсіна, генерального директора Unitree, про те, як вони змогли зробити Go1 таким доступним, і ось що він нам сказав:

Unitree Go1 можна розглядати як продукт, якого ми досягли після 6-7 років ітерації на рівні апаратного забезпечення лише для досягнення цілей наднизької вартості, високої надійності та високої продуктивності. Наша компанія фактично витратила більше робочої сили та грошей, ніж програмне забезпечення на апаратному рівні, наприклад машини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *